UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE İDARECİLERİN ÇALIŞMA RAPORU

SosyalBilgiler.Net

Administrator
Yönetici
UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE
YAPILAN FAALİYETLERE YÖNELİK ÇALIŞMA RAPORU
1. Uzaktan eğitim sürecinde okulumuzun yöneticilerinin ve öğretmenlerinin katılımı ile WhatsApp ve Telegram grupları oluşturulmuş, faydalı içeriklerin paylaşımı ile düzenli bilgi alışverişi yapılmış, sürekli iletişim kurulmuştur.
2. Uzaktan eğitim sürecinde sınıf/şube rehber öğretmenlerimiz tarafından sınıflar bazında WhatsApp grupları oluşturulmuş, öğretmenlerimiz ile velilerimiz arasında bir iletişim ağı kurulmuştur.
3. Uzaktan eğitim sürecinde öğretmen, öğrenci ve velilerin ne yapması gerektiği ile ilgili haberler ve duyurular okul web adresinde ve okul sosyal medya hesapları üzerinden düzenli olarak yayımlanmış ve okul web sitesi sürekli güncellenmiştir.
4. Öğretmenlerimiz her gün öğrencilerine TRT kanallarında ve EBA’da yayınlanan dersleriyle ilgili Whatsapp üzerinden konu özeti gönderilmiştir. Ders kitapları ve alternatif kaynaklar üzerinden ödevlendirme yapılmıştır.
5. Bakanlığımız ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından gönderilen uzaktan eğitim süreci ile ilgili bilgiler öğretmenlerimiz ile paylaşılmıştır.
6. Öğretmenlerimize EBA kullanım simülasyonları ile EBA platformuna giriş yapma, şube ekleme, grup oluşturma, içerik ekleme, ders akışı oluşturma, ileti paylaşma, sayfam ve ders alanını kullanma vb. konularda bilgilendirme çalışmaları yapıldı.
7. Öğrenci ve velilerimize EBA kullanım simülasyonları ile EBA platformuna giriş yapma, sayfam ve dersler alanını kullanma, ileti paylaşma vb. konularda bilgilendirme çalışmaları yapıldı.
8. Öğretmenlerimiz tarafından EBA TV'de işlenen konuların tekrarı ve pekiştirilmesi amacıyla “Eğitim Bilişim Ağı (EBA)” üzerinden öğrencilere çalışmalar, ödevler, sorular gönderilmiştir.
9. Öğretmenlerimiz ve velilerimiz tarafından sistem tarafından yapılan analizler sonucu oluşan raporlarla çocuğun gelişimi ve konulardaki performansını takip edilmiştir.
10. İnternet üzerinden yapılacak EBA kullanımları için hazırlanan programlar öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile paylaşılmıştır.
11. MEB ve TRT iş birliği ile hazır hale getirilen EBA TV frekans/kanal bilgileri ile ders programları öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz ile düzenli olarak paylaşılmıştır.
12. Öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz ile "Türkiye´nin Operatörlerinden Türkiye´nin Eğitim İçeriklerine Erişim Desteği İş Birliği Protokolü" kapsamında EBA içeriklerine ücretsiz erişim sağlayabileceklere dair bilgiler ile kampanyadan yararlanabilmek için yapılması gerekenler paylaşılmıştır.
13. Öğretmenlerimiz için “Eba Canlı Dersimi Nasıl Başlatırım?” ve öğrencilerimize “Eba Canlı Dersime Nasıl Katılırım?” konularında bilgilendirici broşürler hazırlandı.
14. 8. Sınıf öğrencilerimizin çözdükleri denemeler ve günlük soru çözüm takipleri düzenli olarak yapılmaktadır.
15. Sınıf/Şube Rehber öğretmenlerimiz öğrencileriyle her daim iletişim içerisinde olarak kişisel, eğitsel ve mesleki rehberlik çalışmaları yapılmıştır.
16. Günü verimli kılmak için her gün evde öğrencimizin ne yaptığı, ne yapması gerektiği konusunda öğrencilerimiz takip edilmiştir.
17. Çocukların eksik olduğu konularla ilgili bilgilendirme notları internet ve sosyal medya aracılığıyla ilgililere ulaştırılmıştır.
18. Uzaktan eğitime dair sorulara cevap bulabilecekleri ☎️ 444 0 632 (MEBİM) hattı hakkında bilgilendirme çalışmaları yapılmıştır.
SELÇUK ŞAHİN